shadow

 #ReferendumKosakowo

Wypowiedź Wójta utwierdza w przekonaniu o konieczności przeprowadzenia referendum …

Oficjalnie podczas sesji Rady Gminy Kosakowo 10.03.2022 r. Wójt potwierdził, że obawy Stowarzyszenia Port Mechelinki (SPM) są jak najbardziej uzasadnione.

Wójt w żadnym wypadku nie przewiduje udzielenia pisemnej gwarancji na dalsze funkcjonowanie SPM w Mechelinkach w trakcie budowy nowej bazy dla żeglarzy, a tym bardziej po zakończeniu inwestycji. Nie mówi także nic o tym, że żeglarze z SPM mogliby czasowo przenieść się do Rewy.

Analiza planów inwestycji (tj. „Zagospodarowanie terenu przy ulicy Nadmorskiej w Mechelinkach w rejonie od Bazy Rybackiej do kanału zrzutowego, gm. Kosakowo”) pozwala stwierdzić, iż prawdopodobnym zamiarem Wójta jest wyeliminowanie z Mechelinek najliczniejszego i z największymi osiągnięciami klubu żeglarskiego w powiecie puckim, czyli Stowarzyszenia Port Mechelinki.

Proste sprawdzenie projektu inwestycji bez problemu pozwala przedstawić co najmniej dwie możliwości kontynuowania działalności klubu w trakcie realizacji inwestycji.

Zdjęcie nr 1 przedstawia pełen zakres inwestycji, która może być wykonywana etapami zależnie od możliwości organizacyjnych wykorzystując optymalnie teren budowy.

Zdjęcie nr 2 przedstawia propozycję terenu budowy, który pozwala funkcjonować SPM w obecnej lokalizacji. Na zdjęciu możemy zobaczyć (miniaturka), że pawilon SPM przylega do starodrzewu, który nie musi i nie będzie przenoszony, więc można założyć, że ogrodzenie placu budowy może wydzielać teren budowy jak to przedstawiono żółtym kolorem.

Zdjęcie nr 3 przedstawia propozycję ewentualnego przeniesienia pawilonu na czas budowy. Powiększając miniaturkę wyraźnie możemy zobaczyć, że jest wystarczająco

miejsca na pawilon SPM, ale i także innych klubów.

Reasumując, jeżeli Wójt nie widzi możliwości działania żadnego klubu w trakcie budowy to proponujemy spacer na miejsce budowy i skonfrontowanie powyższych spostrzeżeń.

Ponieważ można mieć przekonanie, że Wójt był i zgodnie ze swoim inżynierskim doświadczeniem o tym wszystkim wie, nasuwa się więc przypuszczenie, że prawdziwym zamiarem jest po prostu wyeliminowanie z Mechelinek Stowarzyszenia Port Mechelinki. W tej sytuacji, jedynym ratunkiem jest pozytywny wynik referendum.

Author

kosakowo.org

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.