shadow

W czerwcu 2023 r. ponad 600 osób podpisało pismo do Wójta Gminy Kosakowo stwierdzające, że stan tzw. starej szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej w Pogórzu „w której były nowiusieńkie, wyremontowane sale lekcyjne. Byliście głusi na nasze prośby i próby rozmowy o pozostawieniu budynku. Gdyby nie został wyburzony nie byłoby problemu z trójzmianowością .” Tekst pisma na załączonym zdjęciu.

W propagandowym artykule z końca czerwca 2023 r. na temat sytuacji w gminnej oświacie (link do art.: Sytuacja w szkole podstawowej w Pogórzu – :: Gmina Kosakowo Warto tu być :: , a w szczególności w szkole w Pogórzu podważono stwierdzenia rodziców, a w przypadku ekspertyzy dopuszczono się kłamstwa poprzez wskazanie, że ekspertyza dotycząca oceny możliwości nadbudowy szkoły „wykazała, że ze względu na właściwości budynku, jego nadbudowa [tj. nadbudowa szkoły] była niemożliwa” (Zdjęcie fragmentu ekspertyzy poniżej) (link do ekspertyzy: https://drive.google.com/file/d/1bNDEOXYDTbmsVoF817bcjHej88oJ_DtE/view?usp=sharing ).

Szczegóły, jak i lista z imienia i nazwiska radnych, którzy nie pozwolili na przeprowadzenie konsultacji w sprawie określenia, która inwestycja powinna być realizowana pierwsza, czy budowa szkoły przy ul. Kościuszki czy budowa przy ul. Szkolnej. Efekty tej, jak się teraz okazało błędnej decyzji odczuwamy właśnie teraz.

Głównym zadaniem Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo jest informowanie, ale przede wszystkim obnażanie propagandy i kłamstw, do jakich posuwa się nasza władza. Tym razem pokazujemy jak przedstawia sytuację szkoły w Pogórzu w propagandowym artykule zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej gminy.

Z artykułu możemy dowiedzieć się, „że w podgórskiej szkole brakuje 8 pomieszczeń, by uniknąć dwuzmianowości”. Nie wiemy jak to liczono, ale wygląda na to, że dla urzędników wskaźnik poniżej 1,5 zaokrąglają w dół i wtedy już nie ma dwuzmianowości. Bo jak inaczej interpretować wyliczenie 41 oddziałów ÷ (22+8 sale lekcyjne) = 1,37. Gdyby, do liczby 41 oddziałów dodano dwa oddziały pogórskich zerówkowiczów, którzy od września 2023 r. będą uczęszczać do SP 43, wskaźnik byłby 1,43. Dla rodziców dwuzmianowość zaczyna się powyżej wskaźnika 1, to tak dla wiadomości urzędników, i jest to jak najbardziej poprawna ocena, gdyż przekroczenie wskaźnika 1 oznacza, że przynajmniej jeden z oddziałów musi realizować naukę w trybie 2-zmianowym.

Jak inaczej, niż indolencją nazwać kompletny brak rozeznania, ilu mieszkańców zamieszkuje w gminie, a ilu będzie zamieszkiwać w najbliższym czasie. Pytanie podstawowe, w jaki sposób uchwalano miejscowe plany, czyżby nie wiedziano, ile mieszkań zostanie wybudowanych, a według statystyk, ile osób przypada na mieszkanie i ile przybędzie dzieci.

Z tą wiedzą staramy się dotrzeć do mieszkańców, którzy już za 9 miesięcy będą wybierać nowe władze gminy.

Link do artykułu z którym warto się zapoznać, a w którym zamieszczono linki do nagrań nadzwyczajnej sesji z 06.12.2018 r., a w szczególności wypowiedzi radnego Michała Przysieckiego i Adama Fajksa: https://kosakowo.org/bedzie-tunel-zamiast-przedszkola-zdecydowala-nowa-jakosc/

Podczas tej sesji właśnie obecni radni wykazali się wyjątkową odpornością na demokrację, zakładając prawdopodobnie, że to oni są wszechwiedzący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.