shadow

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Kosakowo przygotowało przejrzyste zasady ustalania kolejności inwestycji drogowych.

Nowe zasady ustalają kolejność budowy dróg jako wynik trzech obiektywnych kryteriów.

Do woli rady należy tylko ustalić jakie kryterium ma uzyskać największe znaczenie. Oczywistym jest, że wójt jako organ wykonawczy powinien stosować zasady uchwalane przez radę, co wykluczy uznaniowość w tak zasadniczej sprawie.

Przyjete zostały trzy kryteria:

  1. Rok pierwszego zasiedlenia
  2. Ilość obsługiwanych adresów
  3. Długość drogi do wykonania

Każdemu z kryteriów odpowiada punktacja od 0 do 100 pkt. (patrz tabela), radni jedynie ustalają jakiej wagi jest dane kryterium. Najlepiej zasadę tego systemu można poznać na przykładzie, który dołączamy do tej informacji. Plik w formacie .xls wymaga jedynie uzupełnienia danych. Nasi urzędniy są w stanie zrobic to w ciągu jednego maksimum dwóch dni.

Przygotowanie powyższych zasad to przykład w jaki sposób nasze stowarzyszenie będzie teraz działało.

Impulsem do szybkiego działania w tej sprawie był mój pobyt na ostatniej sesji Rady Gminy, podczas, której wspomniano o harmonogramie budowy dróg.

Wszystko co do tej pory usłyszałam lub widziałam w mediach zderzyło się z tym, co mogłam obserwować z tylnego rzędu. I nie ukrywam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Przyglądając się z boku można na chłodno dokonać oceny zachowań 
i intencji. I moje wnioski budzą nadzieję.

Nasza maksyma na najbliższe lata - piszemy pozytywnie, chwalimy i dziękujemy ale nie unikamy konstruktywnej krytyki ze wskazaniem naszego stanowiska. A jak ktoś nie chce żeby o nim pisano, to niech zrobi wszystko aby być odrażającym. Niech kłamie, opluwa i bije pianę. Jego prawo. Ale o nim na pewno nie przeczytacie w naszych materiałach. A na pewno nie przeczytacie nic złego. 

Otacza nas od kilku lat tyle zła, kłamstwa i obłudy w mediach publicznych, że pora wytoczyć działa i przestać promować te zachowania.
Zacznijmy od lokalesów. Samorząd to wspaniałe środowisko z szerokimi perspektywami i ogromnymi możliwościami. Dlaczego tego nie wykorzystać? 

Liczę na Waszą inicjatywę i wsparcie w dążeniu do zbudowania 
NOWOCZESNEJ GMINY na miare XXI-go wieku nie tylko w prospektach, 
ale również w każdym obszarze działalności. Jest wśród nas tylu doświadczonych 
i mądrych ludzi, którym przyświeca ten sam cel, że na pewno jesteśmy skazani na sukces! 

Do dzieła.
Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo
Liliana Bareła-Palczewska

Załącznik:
1. Plik .xls harmonogram