shadow

Dokumenty załączone do wniosku zarządcy dróg publicznych dotyczące rozbudowy skrzyżowania i wiaduktu ul. Derdowskiego z ul. Płk. Dąbka w procedurze ZRID.

  1. Link: OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA GDYNIA
  2. Link: Kompilacja zdjęć projektu przebudowy skrzyżowania i wiaduktu
  3. Link: Oryginalne zdjęcia projektu przebudowy skrzyżowania i wiaduktu.

Komentarz Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo

Przedstawiony powyżej 5-letni efekt projektowania zawarto we wniosku o pozwolenie budowlane w procedurze ZRID.

Nie potrzeba posiadać odpowiednich studiów, wystarczy być kierowcą i mieć trochę wyobraźni, że 5 lat projektowania to rekord świata, żeby robić coś co nie przyniesie żadnego efektu.

Publikujemy materiały, które można samemu ocenić, a swoją ocenę wystawić podczas najbliższych wyborów.

Szczególne pretensje możemy mieć jako mieszkańcy gminy Kosakowo do naszego reprezentanta Wójta Marcina Majek, który nie potrafił się porozumieć z przedstawicielami miasta Gdynia, żeby projekt służył nie tylko mieszkańcom Gdyni, ale i nam mieszkańcom gminy Kosakowo.

Projekt w tej wersji w żaden sposób nie poprawia sytuacji na wiecznie zakorkowanym skrzyżowaniu, przede wszystkim z racji, że dodatkowe pasy będą wykorzystane tylko dla autobusów.

Poniżej załączamy propozycję, która może być zrealizowana i całkowicie rozwiązałaby problemy tak ważnego dla nas skrzyżowania. Zdjęcie pokazuje skrzyżowanie z naniesionym w tej samej skali obrazem ronda w Rumi, które może posłużyć jako wzór.

Rondo w Rumi jest duże, żeby nie powiedzieć bardzo duże i w naszej sytuacji mogłoby być mniejsze. Jednakże budynek, który ograniczałby teren budowy skrzyżowania został już wyburzony, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować raz a porządnie, czyli nowoczesne rondo turbinowe.

 

 

Komentarze

  1. Henryk Palczewski    

    Ciekawostka ! Okazuje się, że przedłożony projekt prawie się nie różni od koncepcji powiązań z ulicami lokalnymi na terenie gminy Kosakowo 2003 r. Tak, tak minęło 20 lat. Jeszcze większa ciekawostka, że koncepcję wykonało biuro Trafik z projektantem dr. inż. K. Jamroz , tym samym, który teraz firmował Studium Transportowe Gminy Kosakowo, z którym na każdym kroku obnosi się Wójt Majek, tak jakby to była biblia.
    https://drive.google.com/file/d/1ctSZBVm_9tB1Dl6gcB6u_CTOHXD3Mt9h/view?usp=sharing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.