shadow

Najlepszą obroną jest atak.

Link do artykułu radnego Adama Fajksa

Tą metodę zastosował radny Adam Fajks, którego jeszcze nie zaatakowałem, a już wytacza armaty. Cóż tak wzburzyło radnego, względem którego żywiłem nadzieję uzyskania wsparcia we wprowadzaniu normalności w naszej gminie?

Muszę stwierdzić, że niestety, mocno się zawiodłem, gdy poznałem prawdziwe oblicze „obrońcy terenów zielonych”. Dla usprawiedliwienia pana Adama napiszę, że być może nie zdążył przeczytać tekstu, który napisałem o propozycji zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Staszica w Pogórzu. Link: https://www.facebook.com/groups/www.kosakowo.org/permalink/3357266387894458/

Uważam, że post Pana Adama został napisany pod wpływem emocji i w zacietrzewieniu, bo przytaczane w nim argumenty tylko podważają jego tezy.

W poście przywołuje Pan Adam tekst pod linkiem https://mlodagdynia.pl/…/19880_6-milionow-mniej-s-.html , którego wyliczenia są prawidłowe, jeżeli nie to proszę napisać dlaczego. 

                                                                                    Powiększ obrazek

Z moich  wyliczeń jasno wynika, że obniżenie stawki opłaty adiacenckiej było ewidentną stratą, co sam Pan potwierdził przedstawiając link do pisma Wójta (link: Odpowiedż na wniosek o renty planistyczne.pdf ), w którym został Pan Adam potraktowany jak przysłowiowy naiwniak, któremu podano, ile udało się ściągnąć opłat adiacenckich (czyli ok. 303 tys. zł), a nie ile powinno być ściągniętych. Niestety powinno być ściągniętych tyle ile właśnie podano w wyliczeniach w przywołanym artykule, czyli 6,79 mln zł

W tym miejscu przedstawię Panu jak powstają według Pana dane „specjalistów od preparowania liczb”. Taki „specjalista od preparowania liczb” nie napisałby tak infantylnego pytania, na które otrzymał infantylną odpowiedź. Gdyby Pan napisał wniosek o informacje publiczną, o którą z Pana inspiracji teraz złożę to wyglądałby on jak na załączonym obrazku. Wówczas mógłby Pan wyciągać wnioski, które łatwo można zweryfikować. Informacja o ilości mieszkań na osiedlu, łatwa do pozyskania w terenie, informacja od Wójta ile wydano decyzji i jak je wyliczono dałaby pełen obraz tego co powinno być wykonane decyzjami. Minęło pięć lat od uchwalenia planu i z dużym, prawdopodobieństwem można stwierdzić, że sprzedano 100 % lokali na terenie planu, a co za tym idzie 100% terenu przynależnego do tych lokali. Sprawdzimy ile było tych decyzji i na jakie kwoty i dopiero wtedy możemy mówić o konkretach. Więc proszę mi odpowiedzieć, gdzie Pan widzi preparowanie danych, jeżeli zawsze postępuję w ten sposób.

Nie jest moją winą, że ktoś nie chce, albo nie potrafi posługiwać się najprostszym narzędziem jakim jest Excel, oczywiście nie podejrzewam Pana, który jedną z prowadzonych działalności ma według wpisu w CEIDG „pkd 66.19Z Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych”. W prowadzeniu takiej działalności Excel jest podstawą.

Żeby się nie rozpisywać proszę zapoznać się z moją jak to Pan nazywa „radosną twórczością” pod linkiem: http://kosakowo.org/?p=4196 , a być może wiele faktów Pan sobie przypomni.

Może Pan zauważył, że piszę bardzo ostrożnie i delikatnie, bo jest faktem, że już mnie nauczył, jeden z pańskich kolegów Marcin Kopitzki, o którym napisałem prawdę, lecz byłem tak pewien tej prawdy, że wystąpiłem w sądzie bez prawnika. Nagranie całej rozprawy posiadam do wglądu, a z niego wynika, że czasami nie warto szarżować, bo można powiedzieć jedno słowo za dużo, w moim wypadku to były dwa słowa „mafia urzędnicza”.

Oczywiście załączam linki do całej historii uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i tego, do czego doprowadziliście nie słuchając tego, o czym piszę. Dokładnie robię to, o czym Pan piszę „Stoję na stanowisku, że (Pan pisze: kłamstwo) ja piszę, niegospodarność należy demaskować i piętnować”. Tylko Pan pisze we własnym interesie, a ja w interesie gminy. Dlatego też w dniu 13.01.2023 r. złożyłem zawiadomienie do Prokuratury zarejestrowane pod Sygn. akt 4059-0 Ds 77.2023 dotyczące między innymi planu zagospodarowania przy ul. Kościuszki.

Dla rozgrzewki pierwszy link, który pokazuje, w jaki sposób marnujecie (Nowa Jakość) teraz co najmniej 8 mln zł poszukując terenu pod szkołę w Pogórzu, tyle, że inni, Ci „drepczący do władzy” pisali już sześć lat temu http://kosakowo.org/?p=4569 .

Odnosząc się do treści linkowanego artykułu należy stwierdzić, że w tym przypadku były Wójt Włudzik pokazał klasę, nie tylko zmienił plan, ale wcześniej po tej podpowiedzi kupił teren w Mostach, na którym teraz się chełpicie budową przedszkola.

Żenujące, że teraz pod pozorem walki o rachityczny lasek, który przysporzy nam maksymalnie 4 do 7 tys. m² terenów zielonych jako saldo z utraty przydomowych ogródków przy domkach jednorodzinnych, dobijacie nas dodatkową liczbą setek samochodów, dodatkowym obciążeniem szkół i przedszkoli itd., a dla Pana to nie stanowi problemu w sytuacji pogłębiającego się deficytu infrastruktury drogowej i edukacyjnej. Jak Pan stwierdził na ostatniej sesji Rady Gminy (26.01.2023 r.), że w „w tym momencie czy będzie sto, sto mieszkań więcej czy nie […] nie będzie miało takiego wpływu”.

Panie radny Fajks, co się zmieniło w Pana świadomości czy jakie wystąpiły okoliczności, że przed 3-ma laty tak gorliwie walczył Pan za planem gdzie zaplanowano wycinke całego lasku, a teraz jeszcze bardziej gorliwie walczy Pan o namiastkę terenu zielonego. W moje ocenie, jak to Pan określa „ odpowiedni księgowy […] znany ze swojej radosnej twórczości” 🙂 zmianie uległ podstawowy argument, obecnie właściciel terenu ma szansę uzyskania ponad 20 milionowych zysków, a my jako gmina uzyskujemy tylko kłopoty nie zrównoważone przez rachityczny lasek.

P.S. Brzoza rośnie rocznie 0.5 m do 1 m, niech się Pan ogarnie Panie Fajks z tą walką o lasek, trzeba było o nim myśleć kiedy głosował Pan za uchwałę która zdecydowała o wycięciu 3,34 ha lasku, a teraz walczy Pan o 1,22 ha jak to przedstawia obrazek z „preparowanymi danymi” 🙁

                                                                                       Powiększ obrazek

Zamieszczam link do artykułu radnego Adama Fajksa, bo być może nie każdy miał okazję się z nim zapoznać. Artykuł Adama Fajksa 

 

Poniżej linki do wielu artykułów rozjaśniających historię tamtych lat.

http://kosakowo.org/?p=4341 Sesja o planie Kościuszki 7.01.2017

http://kosakowo.org/?p=4296 komisja budżetowa 13.12.2016

http://kosakowo.org/?p=5403 o odrzuceniu wniosku o konsultacje

http://kosakowo.org/?p=4863 o uchwalaniu planu przy Derdowskiego po obu stronach

http://kosakowo.org/?p=4569 o propozycji na 2,25 ha pod szkołę i przedszkole pomiędzy Mistral i Beauforta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.