shadow

Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na „Majkizmy”, które opanowały naszą gminę. Trudno jest dotrzeć z informacjami do mieszkańców, a jeszcze trudniej ich zainteresować sprawami gminnymi.

Zakończyliśmy I ETAP konkursu na „Majkizm kadencji 2018-2024”, którego przebieg i wyniki dają szereg wniosków do wykorzystania na przyszłość.

Najważniejszy wniosek nasunął nam jeden z głosujących, który napisał:

Nagrody nie potrzebuje, dziękuje. Do głosowania przekonała mnie możliwość anonimowego głosu bowiem jak wielu z nas jesteśmy chcąc nie chcąc od tej władzy uzależnieni.”

Być może gdybyśmy bardziej nagłośnili zagwarantowaną anonimowość to udział w samym głosowaniu wzięłoby więcej osób. Stwierdzenie jak bardzo jest ważna anonimowość potwierdza nam statystyka dotycząca postów, która wskazuje ile osób zainteresowało się konkursem i do ilu osób dotarła informacja inna niż w oficjalnej propagandzie.

Ostatni kupon do głosowania otrzymał numer 108. Zwyciężyła Nominacja Nr 4 otrzymując 50,00% głosów, kolejne miejsca Nominacja Nr 2 – 37,5% oraz Nominacja Nr 1 – 12,5% na Nominację Nr 3 nikt nie oddał głosu. Wynik głosowania odzwierciedla statystyka, która wskazuje największą aktywność (czytaj: zainteresowanie) Nominacją Nr 4, a najmniejszą Nominacją Nr 3.

Do osiągnięcia celu Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo uświadamiania mieszkańców, że to oni są najważniejsi, jeszcze bardzo daleko, ale nasze starania przynoszą efekty. Ostatnie zainteresowanie naszą stroną www.kosakowo.org utwierdza nas, że kierunek jest dobry.

Rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej zwiększyło liczbę odwiedzających, do czego najbardziej przyczyniło się zamieszczenie na stronie „Pomocnika mieszkańca” zawierającego następujące udogodnienienia:

  1. Ogłoszenia ważne dla mieszkańców, np. o terminie wyłożenia studium.

  2. Ogłoszenia dotyczące środowiska, np. o postępowaniach ZRID.

  3. Rozkłady jazdy autobusów oraz dostęp do wszystkich miejscowych planów i studium.

  4. Możliwość wyszukiwania danych o spółkach i indywidualnych działalnościach gospodarczych wraz z dokumentami finansowymi spółek.

  5. Ważne dla każdego ustawy takie jak Ustawa o samorządzie gminnym, ale i Ustawa o dostępie do informacji publicznej.

Polecamy także korzystanie z „Wyszukiwarki treści”, gdzie po wpisaniu interesującego nas hasła wyświetlają się artykuły na dany temat od 2012 roku.

Wszystko to pod linkiem www.kosakowo.org, gdzie w zakładce „MAJKIZMY” można odszukać posty związane z konkursem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.