shadow

Piękna wizualizacja przedszkola w Pogórzu, która musi być jak najszybciej zrealizowana.

 

Wprawdzie już niedługo, bo 11.04.2022 r. poznamy oferty, złożone w ramach przetargu, na budowę gminnego przedszkola w Pogórzu, ale już teraz można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że kwota zaplanowana na tę inwestycję przez Gminę Kosakowo (tj. 15,4 mln zł) będzie za mała. Jeśli rzeczywiście budżet przewidziany na przedszkole okaże się za mały to oczywiście znowu można się zadłużyć, choć trzeba pamiętać, że i tu są pewne limity. No, ale po co potencjalnie się zadłużać, jeżeli mamy majątek, który zamiast przynosić nam dochody (nie mylić z przychodami) będzie przez najbliższe lata przynosił milionowe straty. Tym majątkiem, który jest kulą u nogi jest potocznie nazywane Lotnisko nabyte w maju 2021 r. przez Wójta Gminy Kosakowo za 7,15 mln zł (formalnie zakupił spółkę Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej).

Inwestycja w Lotnisko to delikatnie mówiąc nieprzemyślana decyzja. Wystarczy powiedzieć, że nikt do tej pory nie wyjaśnił dlaczego tak „intratnego” interesu nie zrobiła Gdynia. Odpowiedź na tak zadane pytanie jest tym bardziej ciekawa, gdyż to miasto Gdynia zainwestowało i straciło na Lotnisku prawie 100 mln zł, my natomiast straciliśmy „tylko” nieco ponad 6 mln zł. Dlaczego Miasto Gdynia nie chciało chociażby odzyskać znacznie wyższej swojej straty? Odpowiedź może być tylko jedna, włodarze Gdyni wyciągnęli wnioski ze swojego wcześniejszego błędu w przeciwieństwie do wizjonerów z naszej gminy.

Po przez referendum odpowiadając na TAK w pytaniu 2 możemy naprawić błąd inwestycyjny i jednocześnie urealnić budowę przedszkola w Pogórzu. Bowiem środki ze sprzedaży Lotniska – zgodnie z proponowanym pytaniem w ramach inicjatywy referendum gminnego – zostałyby przeznaczone na dofinansowanie budowy przedszkola w Pogórzu.

Samo kliknięcie nie wystarczy !

Żeby tak się stało należy wydrukować i wypełnić kartę popierającą wniosek o przeprowadzenie referendum w Gminie Kosakowo klikając ten link (karta do podpisów) podpisać i przesłać SMS lub zadzwonić tel. 786-807-857 informując, gdzie i kiedy możemy dokonać odbioru lub dostarczyć pustą wydrukowaną kartę. Na zebranie 1252 podpisów na wniosku o zwołanie referendum gminnego mamy do 19 kwietnia 2022 r.

Informację można także przesłać Messengerem do:

Bartnicki Bartosz, Eunika Niemc, Henryk Palczewski, Katarzyna Hyjek, Agnieszka Słowik.

Author

kosakowo.org

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.