shadow

Kwestia, która przywołała nas do działania, tkwi w naszym przekonaniu o oczywistym marnotrawieniu zasobów nie tylko finansowych, ale również w negatywnym wpływie na psychikę naszych dzieci.

Inicjatywa Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo nabierała tempa już sześć miesięcy przed eskalacją sytuacji w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas to, grupa rodziców licząca ponad 600 osób zdecydowanie zainteresowanych losem edukacji, zwróciła się do Wójta z listem. W dokumencie tym przypomnieli, że już trzy lata wcześniej apelowali o zachowanie starej szkoły, pisząc: „ 3 lata temu prosiliśmy, błagaliśmy o nie wyburzanie starej szkoły, w której były nowiusieńke, wyremontowane sale lekcyjne”

Pierwszym formalnym krokiem było „Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”. z dnia 12 stycznia 2023 r., dotycząca możliwości popełnienia przestępstwa. Szczegóły tej sprawy, wraz z 27 odnośnikami do materiałów dowodowych oraz 8 linkami do nagrań z posiedzeń komisji Rady Gminy ds. oświaty, zamieściliśmy pod dostępnym online linkiem: https://drive.google.com/file/d/1exM92hMTH8iVQFUe0RoFVoUBNTtRIsdA/view?usp=sharing

Dalsze działania obejmowały przekazanie do Prokuratury Rejonowej w Pucku uzupełnionego zgłoszenia dnia 27 lutego 2023 r. Link : https://drive.google.com/file/d/15d-p3-UsA_uW5TmJHv6i6OKb_DYtKK1X/view?usp=sharing

Niestety, 6 marca 2023 r. prokuratura postanowiła odrzucić wniosek o wszczęcie śledztwa.

Link do postanowienia: https://drive.google.com/file/d/1Z-VBS85VR2UB2uPQGveP0gZq83CzFmjR/view?usp=sharing

Nie zrażeni, wniesikiśmy zażalenie do Sądu Rejonowego w Wejherowie, jednakże i ono zostało odrzucone postanowieniem z dnia 26 lutego 2024 r.

Link: https://drive.google.com/file/d/1Sf04COYSnFw6yIF-nmvnl_QPNgu0kkL-/view?usp=sharing

Mimo obszernej dokumentacji, wydawałoby się wystarczającej do podjęcia działań, cała sprawa sprowadza się do stanowiska prokuratury, które na czwartej stronie swojego uzasadnienia podkreśla, że niezadowolenie z działań wójta, w tym z jego polityki fiskalnej, może znaleźć rozstrzygnięcie w kolejnych wyborach samorządowych. W oryginalnym brzmieniu:

Także jak wiadomo wójt wybierany jest w wyborach powszechnych i niezadowolenie z kierunków jego działań, w tym brak optymalizacji polityki fiskalnej gminy może skutkować tym, że nie uzyska on reelekcji w kolejnych wyborach samorządowych.”

Niniejszy przypadek może posłużyć jako klarowny przykład dla wyborców, podkreślając znaczenie wyborów. Te zbliżające się 7 kwietnia mają kluczowe znaczenie, gdyż to od nich zależy nasza przyszłość. Obecnie stajemy przed ostatnią szansą na zmiany. Podobnie jak 15 października ubiegłego roku mieliśmy okazję naprawić błędy poprzednich władz, teraz również otrzymujemy szansę na powrót do normalności i profesjonalizmu.

Nie możemy tego zmarnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *