shadow

Jedyna osoba, która może rozbić gminne układy i wprowadzić profesjonalizm. Jeśli nie Ona, to kto? Trudno sobie wyobrazić, że jeśli nic się nie zmieni, za pięć lat naszym liderem będzie zastępca z dyplomem MBA z Collegium Humanum.

 Szanowni Państwo,
Jako ostatni post przed ciszą wyborczą, z przyjemnością przedstawiamy biogram Euniki Niemc, naszej kandydatki na Wójta Gminy Kosakowo 💙
🔵 46 lat, mieszkanka Kazimierza, żona Jerzego – oficera rezerwy Marynarki Wojennej w stopniu komandora, mama 6-letniego synka o imieniu Erwin.
🔵 Doświadczenie zawodowe:
🔹 2023 – do dziś ➡️ 3. Flotylla Okrętów (Gdynia)
🔹 2015 – 2017 ➡️ Przedstawicielstwo NATO na Ukrainie (Kijów)
Pełnienie misji jako doradca NATO w Ukrainie. Udzielanie wsparcia Ministerstwu Obrony Ukrainy i Sztabowi Generalnemu Sił Zbrojnych Ukrainy w tworzeniu koncepcji reformy Sił Zbrojnych Ukrainy, i szerzej reformy sektora obronnego, a następnie w jej implementacji.
🔹 2003 – 2023 ➡️ Ministerstwo Obrony Narodowej (Warszawa), Departament Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego
Wspieranie kierownictwa resortu obrony narodowej w procesie formułowania i realizacji polityki obronnej RP w zakresie polityki partnerskiej NATO, tj. rozwoju dialogu politycznego i współpracy wojskowej z około 50 państwami, w tym relacje NATO-Ukraina, NATO-Gruzja, NATO-Rosja.
🔹 1996 – 2002 ➡️ Wieczór Wrocławia (Wrocław)
Dziennikarka redakcji sportowej specjalizująca się w przygotowywaniu materiałów prasowych na temat takich dyscyplin sportowych jak tenis stołowy, taekwon-do i pływanie.
🔵 Wykształcenie:
🔹 1997-2002 ➡️ Mgr politologii, specjalizacja: stosunki międzynarodowe, Uniwersytet Wrocławski, studia ukończone z wyróżnieniem.
Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w pracy naukowej.
🔹 2003-2004 ➡️ Studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (Warszawa) i École Nationale d’Administration (Strasburg/Paryż), studia ukończone z wyróżnieniem.
🔹 2007-2008 ➡️ Studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego w Genewie (Geneva Centre for Security Policy – GCSP i Uniwersytet Genewski), studia ukończone z wyróżnieniem.
🔵 Staże i kursy:
🔹 2006 ➡️ George C. Marshall European Center for Security Studies (Garmisch-Partenkirchen), specjalistyczny kurs z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego
🔹 2005 ➡️ Ministerstwo Obrony Francji (Paryż)
🔹 2004 ➡️ Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO (Bruksela)
🔹 2001 ➡️ Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (Warszawa)
🔵 Publikacje:
Publikacje specjalistyczne dotyczące tematyki bezpieczeństwa międzynarodowego w języku polskim i angielskim dotyczące tematyki NATO – polityki partnerskiej NATO i rozszerzenia NATO. Jedna z nich została opublikowana w specjalistycznym kwartalniku Connections, tytuł: „The Debate on NATO Expansion” (link: https://connections-qj.org/article/debate-nato-expansion). Była to nagroda za uznanie pracy dyplomowej za najlepszą podczas studiów podyplomowych w Genewie. Nagroda została przyznana przez Geneva Centre for Security Policy (GCSP) i Uniwersytet Genewski.
🔵 Doświadczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami:
🔹2022 – do dziś ➡️ Członek Zarządu jednej ze Wspólnot Mieszkaniowych w Rumi
🔹 2010 – 2013 ➡️ Członek Rady Nadzorczej jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie
🔵 Znajomość języków obcych:
angielski, francuski, ukraiński
🔵 Osiągnięcia sportowe:
🔹 Przez wiele lat uprawiała wyczynowo pływanie i taekwon-do ITF. Jest wielokrotną medalistką imprez krajowych i międzynarodowych, w tym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy seniorów w taekwon-do w kategorii walk (2000 r.) Posiada czarny pas w taekwon-do (I dan).
🔹 Jest wielką fanką piłki nożnej. Była członkiem amatorskiej drużyny piłkarskiej kobiet Sztormu Kosakowo (2022-2023), aktualnie zawodniczka Rumia Ladies Academy.
🔵 Zaangażowanie społeczne w gminie Kosakowo:
🔹 Aktywistka społeczna o wysokiej wrażliwości społecznej, odważna w działaniach na rzecz promowania praw i obrony interesów lokalnych społeczności, w tym stowarzyszeń sportowych, które ze względu na politykę Wójta były bliskie zakończenia działalności w gminie i mieszkańców zagrożonych nieuzasadnionymi wywłaszczeniami na tzw. Starym Pogórzu i na ul. Klifowej w Mechelinkach.
🔹 Potrafi jednoczyć mieszkańców w sprawach, które wymagają wspólnego działania na poziomie gminnym.
🔹 Regularnie zabiera głos w sprawach gminy w internecie, sesjach Rady Gminy Kosakowo, posiedzeniach Komisji Rady Gminy Kosakowo i zebraniach wiejskich w poszczególnych miejscowościach gminy Kosakowo.
🔹 Słynie ze swojego merytorycznego podejścia do dyskusji o problemach gminy i proponowania rozwiązań służących polepszenia komfortu życia w gminie.
Promotorka projektu Centralnej Obwodnicy w gm. Kosakowo (COK) – link: https://www.facebook.com/Kosakowo.COK .
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Wszystkie reakcje:

8Orina Węsierska, Agnieszka Słowik i 6 innych użytkowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *